XXIII Niedziela zwykła – ogłoszenia

10 WRZEŚNIA 2017

1.W środę przypada wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła, który zasłynął jako wielki obrońca czystości wiary i moralności, kaznodzieja i pisarz, obrońca ubogich. Jest to również 13. dzień miesiąca, dlatego gromadzimy się u stóp Pani Fatimskiej na nabożeństwie pokutnym o godz. 18.00. Po nabożeństwie odbędzie się procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Prosimy przynieść ze sobą świece.

2. W nadchodzący czwartek 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim nadeszło zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy też, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas każdej Eucharystii Chrystus ponawia swoją paschalną Ofiarę „za życie świata”. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. W czwartek o godz. 18.00 w klasztorze odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

3. W tym tygodniu w piątek 15 września przypada maryjne wspomnienie liturgiczne – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Matka Boża od chwili poczęcia aż po krzyż na Kalwarii jest dla nas wzorem trwania przy Chrystusie, naszym Zbawicielu, nawet poprzez tak bolesne tajemnice. Uczmy się od Niej wiary, nawet wtedy gdy dotyka nas potęga zła. Tego samego dnia rozpoczną się też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców oraz Tydzień Wychowania.

4. W sobotę wspomnienie św. Korneliusza, papieża, i św. Cypriana, biskupa; obydwaj gorliwie bronili wiary chrześcijańskiej i ponieśli śmierć męczeńską w połowie III wieku.

5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy Dobremu Bogu dziękować za tegoroczne zbiory żniwne i jednocześnie prosić, aby nikomu nie zabrakło pożywienia.

6. W tym tygodniu ofiary na wentylacje kościoła złożyły następujące rodziny:

  • P. Barbara i Andrzej Bizubowie,
  • P. Józef Pierchała,
  • P. Monika i Bogusława Pierchałowie,
  • P. Anna i Władysław Jeleniowie,
  • P. Rafał Sowa,
  • P. Stanisława i Marian Łętowscy,
  • P. Dorota i Piotr Hornikowie.

7. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy:

  • p. Juliana Sołtysa.

Wszystkim życzymy miłej niedzieli i wiele łask Bożych w nowym tygodniu.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


8 − four =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.