XIX Niedziela zwykła – ogłoszenia

13 SIERPNIA 2017

1. Dzisiaj, 13 sierpnia, przypada 19. niedziela zwykła w roku liturgicznym. Jest to zarazem Dzień Fatimski. Zapraszamy na godz. 16.00 na nabożeństwo w rocznicę setnych objawień M. Bożej w Fatimie dzieciom. Do tej modlitwy różańcowej wzywa nas sama M. Najśw.

2. W najbliższy wtorek, 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. W Polsce ta uroczystość znana jest i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Ofiarujmy Matce Bożej Wniebowziętej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Pana Boga. Na wzór Maryi mamy starać się być ludźmi wniebowzięcia – tymi, którzy świadomie i zdecydowanie podążają ku niebu.

3. Przez ostatnie dni myśli i serca nas, Polaków podążają razem z tłumami pielgrzymów na Jasną Górę, gdzie od wieków z głęboką wiarą wspólnie zanosimy do Matki Bożej, Królowej Polski, nasze sprawy narodowe, sprawy naszych rodzin i osobiste. Dziękujemy za tyle dowodów Jej wielowiekowej opieki nad naszą Ojczyzną wśród wielu zawirowań historii, także tej najnowszej.

4. Wraz z wtorkowym świętem maryjnym tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku, a także myślimy o naszych siłach zbrojnych, o polskim wojsku, które tego dnia ma swoje święto. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają – doświadczamy tego naocznie. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.

5. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Dawid Emanuel Hambrus, kawaler z parafii M.B. Częstochowskiej w Kluszkowcach oraz Mariola Katarzyna Kubuszek, panna z parafii tutejszej. Każdy, kto wiedziałby o istniejących przeszkodach kanonicznych wobec powyższego związku, w sumieniu jest zobowiązany zgłosić do kancelarii parafialnej.

6. W minionych dniach kwartalną ofiarę na wentylację kościoła złożyły następujące rodziny:

  • Rodzina Horników z ul. Pienińskiej,
  • P. Agata i Roman Sowowie,
  • P. Krystyna i Jan Bizubowie,
  • P. Andrzej Krzysztofek,
  • P. Andrzej Ciężobka,
  • P. Małgorzata Gromada,
  • P. Agnieszka i Maksymilian Łętowscy.

7. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W nowym tygodniu do tej pracy zapraszamy:

  • p. Stanisława Pukańskiego.

8. Młodzież naszej parafii prosimy o wyczyszczenie kostki brukowej wokół kościoła.

9. W tym tygodniu patronują nam:

  • 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe, franciszkański kapłan i męczennik obozu w Auschwitz.
  • 17 VIII – św. Jacek Odrowąż, polski dominikanin, który poświęcił się misjom w różnych częściach naszego kraju; jego życie było przepełnione czcią do Matki Bożej.

Życzymy wszystkim dobrej Niedzieli i opieki Bożej w nadchodzącym nowym tygodniu!

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


4 × 5 =